پانل عایق گرمایش از کف

About This Project

فواید سیستم گرمایش از کف

همانطور که میدانید سیستم گرمایش از کف دارای فواید ومزایایی نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر است که ما به چند نمونه از آن اشاره میکنیم

 • گرمای دلپذیر

 اسودگی خیال با سیستم گرمایش از کف

 به دلیل اینکه سیستم گرمایش از کف یک سیستم تابشی است و گرمایش تابشی ( مثل خورشید) بهترین حالت گرمایش برای موجودات زنده است

 •  آسایش و آرامش در بالاترین حد ممکن

 در منازلی که از گرمایش کف استفاده شده گرما در تمام نقاط بصورت یکسان توضیع میگردد و دیگر نیاز به کم یا زیاد کردن بخاری یا شیر رادیاتور نیست .

 •  صرفه جویی در مصرف سوخت

 سیستم گرمایش از کف کم مصرف ترین سیستم حرارتی میباشد در این سیستم با مصرف کمتر سوخت میتوان همه ساختمان را گرم کرد صرفه جویی در این سیستم بیش از ۵۰ درصد میباشد.

 •   آزادی عمل در دکوراسیون منزل
 •  ازادی عمل در دکوراسیون با گرمایش از کف

در منزلی که از گرمایش کف استفاده شده نیازی به رادیاتور یا بخاری  نیست واین موضوع باعث آزادی عمل در چیدمان وسایل و دکوراسیون منزل میگردد.

 • هوای پاکیزه تر

سیستم گرمایش ازکف یک سیستم تابشیست و جریان هوا در آن بسیار کم است . این موضوع بدین خاطر مورد اهمیت است که  اگر در مکانی از منزل بوی نامطبوع یا آلودگی وجود داشته باشد از طریق جابجایی هوا به تمام نقاط ساختمان منتقل نخواهد شد و هوای مطبوع را برای ما به ارمغان میاورد.

 • تمیزی دیوارها و اثاثیه منزل

شاید شما هم دیده باشید در منازلی که در آن از سیستم های حرارتی نظیر رادیاتور و یا بخاری استفاده میشود . دیوار های اطراف و بالای رادیاتور و بخاری سیاه و کثیف شده است این موضوع به خاطر اینست که گرد و غبار موجود در فضای منزل بر روی رادیاتور نشسته و به علت حرارت زیاد آن میسوزد . دود حاصل از آن در طی مدت چند سال بر روی دیوار نشسته و دیوار را سیاه میکند.

این مشکل یکی از شایع ترین مشکلات رادیاتور است که درسیستم  گرمایش از کف به طور کلی حل شده است

 •  افزایش ارزش منزل

 این موضوع نیاز به توضیح ندارد . همه میدانند که استفاده از سیستمهای نوین و کار آمد مثل گرمایش از کف در منازل باعث افزایش ارزش منزل میگردد.

 •  استفاده از منابع حرارتی مختلف

 سیستم گرمایش از کف یک سیستم ایده آل برای گرمایش ساختمان است از این سیستم در مکانهای مختلف میتوان استفاده کرد و با منابع حرارتی مختلف نیز سازگار است از جمله این منابع میتوان به : موتورخانه  ، پکیج دیواری یا زمینی ، آبگرم کن خورشیدی و غیره …اشاره کرد.

 • خشک تر باقی ماندن زمینهای مرطوب و یاخیس

 در ساختمان های تازه ساز، نم و رطوبت  (درچند سال اول ) یکی از دغدغه های ساکنین ساختمان است این رطوبت بسته به شرایط کم یا زیاد است . اما در منازلی که از گرمایش از کف استفاده شده این نم و رطوبت در زمانی کوتاه از بین رفته و زمین خشک باقی میماند.

 • استهلاک کم ونداشتن هزینه نگهداری

 گرمایش از کف یکی از کم استهلاک ترین سیستمهای گرمایشی موجود میباشد. عمر لوله های پنج لایه به کار رفته در این سیستم بیش از ۱۰۰ سال است این در حالیست که این لوله ها در برابر فشار ، پوسیدگی و رسوب مقاومند

پانل فومی گرمایش از کف دارای ضخامت ۵ سانتی متر از جنس فوم پلی استایرن EPS است. این سیستم ، از نفوذ رطوبت و حرارت به سطوح زیرین جلوگیری می کند.ساختار آن به شکلی است که دارای شبکه های نگهدارنده لوله های آب گرم تامین کننده حرارت می باشد.

طریقه نصب :

لوله های پلی اتیلنی تامین کننده حرارت، به آسانی در بین شبکه های پانل نصب می گردد.نصاب می تواند به دلیل استحکم بالای پانل روی آن حرکت کرده و مصالح ساختمانی را جا به جا نماید. به دلیل این که لوله ها در بین شبکه های پانل محفوظ است امکان آسیب دیدن لوله ها وجود ندارد و عملیات پوشش به سرعت انجام می پذیرد.

مزایا:

 • پانل ، عایق حرارتی است .به صورتی که مانع انتقال گرما و سرما از سطوح بیرونی به درون ساختمان می شود.
 • همزمان سدی در مقابل نفوذ رطوبت و صوت است.
 • استفاده از پانل باعث ۷۰درصد صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.
Category
پانل عایق گرمایش از کف (شانه تخم مرغی)